Vanspor yönetimi 40 günlük bilançosunu açıkladı

Vanspor yönetimi 40 günlük bilançosunu açıkladı

Vanspor yönetimi Van’daki yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya gelerek 40 günlük bilançosunu açıkladı.

ABONE OL
4 Ekim 2021 13:34
Vanspor yönetimi 40 günlük bilançosunu açıkladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vanspor Kulüp Başkanı Seyithan İzsiz, As Başkan Mehmet Avcı ve yöneticiler Elite World Hotel’de gazetecilerle bir araya geldi. 40 günlük süreç içinde neler yaptıklarını açıklayan İzsiz ve yönetimi, takımın geride kalan 5 maçlık sürecini de değerlendirdi.

Daha önce ayda bir defa basınla bir araya gelerek durum değerlendirmesi yapacaklarını dile getiren Vanspor Kulüp Başkanı Seyithan İzsiz, gelir ve gider tablolarını basın mensuplarıyla paylaştı.

“TAKIMDA BİR KOLEJ TAKIMI HAVASI OLUŞTU”

Takımı motive ettiklerini ve şuan takımda bir kolej takımı havasının oluştuğunu dile getiren İzsiz, “Kongreden sonra ligin başlamasına sadece bir hafta vardı. Bu bir hafta içerisinde, kısa sürede olmasına rağmen oluşturulan takım bugün görünüyor ki elbette bir başarının ifadesidir. İlk beş hafta itibariyle söylüyorum, ben emeği geçen tüm arkadaşlarıma hem de hasetten Servet Ağabeyime ve Teknik Direktörümüz Saffet hocamıza teşekkür ediyorum. Doğrusunu isterseniz biz takımla ilk buluştuğumuzda bir takım tedirginlikleri vardı. Ama bugün görüyoruz ki, tam bir kolej takımına dönmüş, bir aile ortamı, samimi bir kardeşlik hukukuyla bütüncül bir kadro görüyoruz. Zaman zaman arkadaşlarımızla sohbet ediyor ve onlara şunu söylüyoruz. Kimi takımlar yıldızlar alırlar ama takım olamazlar ama kimi takımlar da o gün yıldız olarak nitelendirilen bir takım olmaya bilir ama zaman içerisinde iyi kadro olur ve içlerinden yıldızlar çıkarırlar. Ben inanıyorum ki sezon sonunda mevcut kadromuzdan yola çıkarak, bu ligin yıldız futbolcularının en az 2-3 tanesini Vanspor kendi içerisinden çıkaracak” diye konuştu.

“GELİR 4 MİLYON 708 BİN TL, GİDER 4 MİLYON 141 MİLYON TL”

Görevi devraldıkları günden bu yana 4 Milyon 708 Bin TL takıma girdi olduğunu söyleyen İzsiz, takımın 4 Milyon 141 Bin TL gideri olduğunu ve kasada mevcut 732 Bin TL civarında kaynak bulunduğunu ifade etti.

İzsiz, “Bu işin arzu edilen noktaya gelebilmesi için bu işin mali yapısı en kıymetli hazinesidir. Günün sonunda her şey dönüp dolaşıp o mali yapıya gelip dayanıyor. Bunun için geride bıraktığımız 40 günlük mali tablomuzu sizlerle paylaşıyoruz. 23 Ağustos’tan bugüne kadar 4 Milyon 708 Bin TL kulübümüze nakdi bir girdi var. Bununla birlikte aynı zamanda ayni yardımlarda var. Bunun içerisinde konaklama, gıda yardımı, su vb. gibi promosyon ürünleri ayakkabı, tişört gibi bir takım ayni yardımlar var. Malumunuz bizim 42 kişilik bir yönetim kadromuz var. Disiplin ve denetleme kurumlarımızla birlikte 55 kişiyiz. Şuana dek yönetimimizde bire bir nakdi yardımlarda bulunan yönetici kadromuzdan 17 arkadaşımızın yaptığı yardımlar var. Yine henüz yardım yapmayan ve zaman içerisinde yardımlarını yapacak olan diğer yöneticilerimiz var. Servet bey bizim ağabeyimiz. Kendisi 3 yıl boyunca bu kulübe hizmet etti. Elbette kendisinin varlığı bizim için en kıymetli değerdir. Giderlerimize baktığımız zaman futbolcu ödemeleri, eski borçlarımızdan kalan uyuşmazlık çözüm kurullarının ödemeleri, dosya kapanmaları, icra dosyaları, konaklama giderleri ve çeşitli harcamalarımız var. Bunun totaline baktığımızda 4 Milyon 141 Bin TL giderimiz var. Bunların içerisinde futbolcularımızın ödemelerinin peşinatları ve primleri hiç aksamadan zamanında ödenmek koşuluyla yapılan ödemeler. Ayrıca bir de kasamıza baktığımızda şuan mevcutta 732 Bin TL kasada paramız var. Önümüzdeki hafta futbolcularımızın ikinci taksit ödemeleri ile prim ödemelerini gerçekleştirmek suretiyle yolumuza kaldığımız yerden devam edeceğiz” diye konuştu.

“YENİ BİR TESİS BİNASI YAPMAK İSTİYORUZ”

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yaklaşık 12 Milyon TL’lik bir desteği tesislerin yapım ve onarımı için söz aldıklarını dile getiren İzsiz, kendilerinin yeni bir bina yapmak istediklerini ve mevcut antrenman sahalarına iki yeni saha daha eklemek istediklerini dile getirdi.

Bu konuda çalışmalarının tamamlandığını ve önümüzdeki günlerde neticeleneceğini belirten İzsiz, “Paylaşmak istediğimiz bir diğer konu ise tesislerimizin yeniden yapımı ve onarımı adına şuan bir çalışma içerisindeyiz. Yönetimimizin ilk haftasında spor bakanlığımızla yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde bir önceki dönem yönetimimizin girişimlerde bulunduğu, bizim kendilerinden 12 Milyon TL civarında yeni tesisimizin yapılanması adına bir bütçenin taahhüdünün sözünü almış durumundayız.  Dolayısıyla buradaki maksat şudur, bakanlığımızın ifadesi yeni bir yapımının yapılmasından ziyade bir onarıma yöneliktir. Fakat biz yeni bir bina yapmak istiyoruz. Kendi tesislerimizde 2 tane yeni saha ihtiyacımız var. Şuan mevcutta biri küçük, biri büyük olmak üzere 2 antrenman sahamız var. Fakat biz bu antrenman sahalarımızı 4’e çıkarmak istiyoruz. Bunların bir tanesi suni çim saha olacak. Ayrıca şuan mevcut kapalı alanımıza dokunmamak koşuluyla yeni bir bina yapmak suretiyle, hem görseli hem de kullanış biçimi ve konforu itibariyle özel bir kapalı alan yapıyoruz. Zemin, bodrum ve artı 2 kattan oluşan toplamda 4 katlı çok estetik ve güzel bir bina yapıyoruz. Çevre düzenlemesini yapıyoruz. Çevre duvarlarını ve girişini yapıyoruz. Nasip olursa şuan projemizi neticelendirme kısmına geldik. İlk kademe belediyemizden projemizin onayı çıktı, şuan büyükşehir belediyemizle detayları paylaşılıyor. Oradan muhtemeldir ki bir iki hafta içerisinde netice almak suretiyle projeyi bakanlığa sunacağız. Bu projenin Van’a kalıcı bir eser olarak bırakılması adına nasipse inşallah neticeyi bir iki ay içerisinde alacağız ve yapımına tez zamanda başlayacağız” ifadelerine yer verdi.

“9 EKİM’DE ESENYURT’TA VANSPOR GECESİ DÜZENLEYECEĞİZ”

9 Ekim’de İstanbul Esenyurt’ta Vanspor gecesi düzenleyeceklerini ve 100 civarında tekstil ürünlerini satışa sunacaklarını dile getiren İzsiz, “Kongre sürecinde şunu söylemiştik; bu şehrin bütün bileşenlerinin, bu şehrin bütün unsurlarını bu takımın etrafında mutlaka kenetlenmesi adına bir araya getirmemiz lazım. Bunun için de görsel tasarımlar, görsel beğeniler, görsel imajlar elbette çok değerli ve çok önemlidir. Aynı zamanda bu görseller üzerinden bir psikolojik algı da oluşturmak gerekiyor. Bunun için de 100 bin forma hedefimiz vardı. Bunların kimisi forma niteliğinde olacaktı, kimisi günlük giyilen tişört niteliğinde olacaktı, çocuk – yetişkin şeklinde ayrım yapacaktık ve bunların tekstil ürünlerini tasarlayıp beğenilerinize sunacağız. Kendi içimizde bunların daha aktif kullanımları adına kendimiz tercihlerde bulunacağız ve bunları da imalat bölümüne vermek suretiyle yaklaşık 100 bin civarında tekstil ürünümüzü inşallah çıkarmış olacağız. Şuan tasarımlarımız yapıldı, görsellerimiz burada mevcut. Bu ürünlerin içerisinde forma, tişört, kapüşonlu tişört, kışlık ve yazlık giysiler, çocuk ve yetişkin bölümü ve bununla birlikte kulübümüzün logosunu taşıyan botlar, kramponlar gibi bir takım ürünler tasarlandı. Bunların ilk üretimlerini pazara çıkaracağımız tarih 9 Ekim’de İstanbul Esenyurt’ta il derneklerinin organize ettiği, bizimde Van derneklerimizle birlikte Vanspor’un Storunu açacağımız ve Vanspor gecesini de aynı meydanda yapacağımız, hedefinde de 20-30 bin parçayı satmak olan bir organizasyonla ayın 9’unda startını veriyoruz. Yine aynı tarihe 5 bin adet bot ve kramponu yetiştiriyoruz. Dolayısıyla bizim Esenyurt’ta 90 bin Vanlı nüfusumuz var. Bizim bu görevi üstlenmemizle beraber özellikle yakın çevrede bizim Van Gölü Havzası olarak nitelendirdiğimiz bütün şehirlerdeki hemşerilerimiz de elbette kendilerini birer fahri Vanlı olarak görüyorlar. Toplamda bununla beraber yaklaşık 200 bin nüfus var Esenyurt’ta. Biz yaklaşık 30 bin ürünün satışının orada gerçekleşeceğini öngörüyoruz” şeklinde konuştu.

“VANSPOR MENAJERLERLE ÇALIŞAN BİR KULÜP OLMAYACAK”

Vanspor dışında diğer takımların da maçlarını takip ettiklerini ve her maçı analiz ettiklerini dile getiren İzsiz, Vanspor’un hiçbir zaman menajerlerle çalışan bir kulüp olmayacağını vurguladı.

İzsiz sözlerine devamla; “Önümüzde iki maç var. Çarşamba günü Turgutlu maçı ve Pazar günü ise Serik ile kendi sahamızda oynayacağız. Öyle umut ediyorum Saffet hocam futbolcu kardeşlerimizle birlikte bize iki tane peş peşe galibiyet sevinci yaşatacaklar. Biz hocamla konuştuğumuzda periyodik olarak takımımızı değerlendirmek istiyoruz. Ben iki hafta önce Diyarbakır maçından sonraki konuşmamda şunu söylemiştim; bizim vitrine çıkacağımız maç Sakarya maçıdır. Tabi bunu söylerken bazen şunu düşünüyor olabilirsiniz. Başkan işin yönetim kısmından sorumlu ama bazen teknik analiz filan da yapıyor. Bu iki şeyden kaynaklanıyor. Bir tanesi ben futbolcuyum ve futbolu iyi bilen bir kardeşinizim. İkincisi ben iyi bir gözlemciyim. Takımları izlerken sadece kendi takımımı izlemiyorum. Sezonun başından bu yana biz hocam ve teknik ekimizle birlikte rakip takımlarımızı da izliyor, analiz ediyoruz. Bunu niçin yapıyoruz; Vanspor, sezonun ortasını gerçekten iyi bir neticeyle getirirse, biz mutlaka potanın içerisinde olacak takviyeler yapmak adına karşı takımları da iyi analiz ediyoruz. Dolayısıyla şuan bire bir görüşeceğimiz futbolcuları kendimiz tespit ediyoruz. Vanspor asla menajerlerle çalışan bir kulüp olmayacak. Bundan arkadaşlarımız emin olsunlar. Her bir mevkie göre havuz oluşturacağız. Şimdiden sonraki dönemlerin hazırlıklarını yapan bir kulüp hürriyetinde olacağız. Onun için Sakarya bizim vitrine çıkacağımız maçtı. Bizim rehavete kapılmamamız lazım. Dereyi görmeden paçayı sıvamamıza gerek yok. Bizim önceki dört maçımızda oynadığımız 3 takım neredeyse ligin dibine demir atmış takımlar. Afyon beraberliğimiz kıymetli bir neticeydi bize göre ve dün de Sakarya maçıyla gördük ki, özellikle ikinci yarıda biz elhamdülillah ayakta kalabilen, dişe diş mücadele edebilen bir takımız. Bunun üstünü elbette nakşetmemiz lazım. Takviyeler yapmamız lazım. Günün sonunda 5’er maçlık periyotlarla kendi değerlendirmelerimizi yapmak suretiyle hem basın mensuplarıyla paylaşacağız hem de teknik kadromuzla birlikte değerlendirmelerimizi yapıyoruz. İnşallah ara dönemde de kendimizi potanın içerisinde görme ihtimalini gördüğümüz takdirde yine yönetimimiz bu konuda ziyadesiyle muktedirdir. Gerekli takviyeleri yapma hususunda iradesini mutlaka kullanacaktır” ifadelerini kullandı.

SERVET YENİTÜRK: BU GÖREVİ GÖĞÜSLEMEK BÜYÜK CESARETTİR

Vanspor’un önceki kulüp başkanı ve mevcut yönetiminde yer alan Servet Yenitürk, böyle bir görevi göğüslemenin büyük cesaret olduğunu söyleyerek, yöneticilere taşın altına ellerini koydukları için teşekkür etti.

Yenitürk, “2017-18 yılından bu tarafa gücümüzün yettiği kadar şehrimize yönetimimizle birlikte çaba harcadık. Bugüne kadar getirdik, bugüne kadar hayalimizde güçlü bir yönetim, güç birliği yaparak bir yıla mahsus değil ebedi olması, hedefe odaklı olması yönünde bir yönetim hayal ediyorduk. Bunun çalışmalarını da sürekli basınımızla paylaşıyorduk. Netice itibariyle o yönetimi oluşturabildik. Güç birliği yapabildik. Bu yönetimde elini taşın altına koyan tüm yönetici arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Gerçekten ateşten bir gömlektir, dibi delik bir kuyudur. Bunu göğüslemek güzel bir cesaret ve güzel bir hizmettir. İnanıyorum ki bundan sonra bu güç birliğiyle Vansporumuzun mutlak suretle daha ileri gideceğinden hiçbir endişemiz yoktur. Bizler eski yöneticiler olarak yönetimimizle beraberiz. Elimizden de ne geliyorsa sonuna kadar bu mücadeleyi vereceğiz. Sizlerin önerilerini de dikkate aldık, bundan sonra da alacağımızdan hiçbir şüpheniz olmasın. Hatalarımız, yanlışlarımız olmuştur. Bunların farkındayız. Özür dilemesini de biliyoruz, özür de diledik. Ama inanıyoruz ki güzel bir çalışmayla güzel bir yönetim oldu. Gurur duyuyoruz. Daha iyi olacağından da hiçbir şüpheniz olmasın” dedi.

SAFFET İŞLER: MEVCUT KADROYLA ELİMİZDEN GELENİN İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ

Vanspor Teknik Direktörü Saffet İşler, takımda moral ve motivasyonunun yüksek olduğunu belirterek, “Ben Vanspor’a geldiğimde Servet başkanımız vardı. Çok içim ısınarak geldim buraya tabi bu her yerde olan şeylerle karşılaştık biz burada. Geçmişimizden futbolculuk hayatımızdan bilinmeden konuşulan ön yargılarla karşılaştık. Şuanda o önyargıları her halde ortadan kaldırdığımızı düşünüyorum. Yönetim kurulumuz bize moral ve motivasyon vererek bize ayrı bir moral ve motivasyon sağladı. Bizde takımımızı bir kolej takımı havasında hazırladık. Bugüne kadar da 5 maç oynadık. Sonucunda her şey ortada. Çok disiplinli ve başarıyı isteyen bir takım var. İnşallah bundan sonra da devamı gelecek. Kimsenin şüphesi olmasın. Biz şuandaki mevcut kadroyla elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bundan sonra inşallah her şey daha da güzel olacak” diye konuştu.

Toplantı karşılıklı olarak soru cevap kısmıyla son buldu.

Haber: Emre An

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

superbahis safirbet polobet maltcasino interbahis grandbetting dinamobet celtabet aresbet asyabahis betnano casinomaxi casinometropol galabet jojobet marsbahis mroyun perabet imajbet betmarino verabet holiganbet meritroyalbet trendbet